Spolehlivé prostředky k odstranění červených mravenců v domě

Červené mravenci

V bytech se často vyskytuje malý, neškodně vypadající hmyz. Jeden náhodný host je v bezpečí, bez újmy opustí dům. Pokud je však nalezena zavedená kolonie, musíte si okamžitě myslet na otázku: jak se zbavit červených mravenců v bytě. Takové sousedství přinese nějaké potíže, protože mravenci nejen kazí jídlo, ale také kousají.

Možné problémy

Červené (nebo červené) mravenci obvykle žijí ve velkých koloniích. A pokud bylo v domě vidět jen několik kusů, pak jejich počet postupně poroste. Kolonii tvoří mravenci ženy a dělníci. Královna nikdy neopustí své hnízdo, protože jejím hlavním úkolem je plodit nové potomky. Jedna kolonie může čítat několik milionů jedinců. Koneckonců, množí se neuvěřitelnou rychlostí. Výsledkem je, že nové kolonie škůdců mohou rychle osídlit celý byt. Boj proti nim by proto měl být zahájen v počátečních fázích růstu jejich rodiny. Kromě toho mohou žít nejen v jednom bytě, ale také u sousedů. Koneckonců, hmyz má malou velikost, v důsledku čehož snadno proniká do sousedních bytů prasklinami, otvory, prasklinami. Na svých tlapách nesou nejen špínu, ale také různé bakterie, které mohou způsobit určitá onemocnění.

Co když se objeví mravenci?

Pravděpodobně jedním z nejškodlivějších a nejnebezpečnějších druhů hmyzu jsou červení mravenci. Ne každý ví, jak se jich zbavit. Hlavní věcí v případě jejich vzhledu je najít hnízdo, ve kterém se skrývá děloha. Musí to být úplně zničeno, jinak královna rychle vyprodukuje obrovské množství mravenců. Ale to už je v případě, že hmyz vytvořil celou kolonii. Je nutné si uvědomit, že doba vývoje mravenců je 40 dní, takže během této doby musíte mít čas na přijetí všech požadovaných opatření. I když ve vašem bytě dosud nebyli škůdci, ale sousedé je již měli, musíte být připraveni s nimi bojovat. Při pokusech o zabití nezvaných hostů je zbytečné používat insekticidy, pomocí kterých se zbavují blech a švábů. I když dělníci zemřou, královna bude stále naživu a proces chovu hmyzu bude pokračovat.

Tužky a mravenčí prášky

Křída Mašenka stále drží laťku jako velmi účinný lék na mravence. Tato univerzální droga se obecně používá všude proti jakémukoli plazivému hmyzu v domě. Je založen na insekticidu fenvalerátu. Pouze 0,25% koncentrace této látky je schopna zabíjet parazity. Způsob expozice je intestinální kontakt. Musíte jen "malovat" křídovými pruhy na povrch pohybu mravenců (stěny, podlahy, sokly, nohy nábytku atd.).

Nevýhodou této metody je, že proces ničení je poměrně dlouhý a ve skutečnosti, jako mono znamená, není zcela efektivní. Ale jako profylaxe nebo doplněk k jinému insekticidu nemá "Mashenka" obdoby.

"Pyrethrium" - práškový přípravek pro mravence na základě květů heřmánku určitých odrůd. Když prášek vstoupí do těla hmyzu, dojde k paralýze svalů a parazit zemře. „Pyrethrium“ se také ukázalo jako dobrý prostředek v boji proti domácím mravencům.

ovládání domácích mravenců

Jak porazit škůdce?

Pokud bylo rozhodnuto bojovat s mravenci samostatně, to znamená bez pomoci speciálních služeb, je nutné se spojit s ostatními obyvateli domu. Jinak se hmyz objeví znovu a znovu, bez ohledu na to, jaká opatření budou přijata. Jak bylo uvedeno výše, červené mravenci jsou vysoce úrodné, proto se s největší pravděpodobností již podařilo usadit v jiných bytech. To platí zejména pro výškové budovy. Společně můžete snáze najít hnízdo mravenců. Navíc jich může být v jednom domě několik.

Jakou formu vydání preferovat

Účinnost toho, co je popsáno v tomto článku proti mravencům, do značné míry závisí na tom, v jaké formě uvolnění se nachází.

Aerosol se liší v tom, že je rozprašován ve vesmíru. Aerosol bude velmi účinně působit na místa, kde se hromadí hmyz, tj. Hnízda a místa vstupu do nich. Ale jako bariérový prostředek je aerosol zcela k ničemu, protože se rychle rozptýlí ve vzduchu a zmizí. Emulze také funguje.


Aerosol bude velmi účinně působit na místa, kde se hromadí hmyz, tj. Hnízda a místa vstupu do nich.

Nejpřesnější formou pro odpuzování mravenců je krém. Může se šířit na místech, kde se rádi objevují mravenci, a zůstává tam dlouhou dobu a vyzařuje nepříjemný zápach pro hmyz. Krém dlouho nevyschne, což je také velké plus, protože jej nemusíte neustále aktualizovat. Nevýhody krému odkazuje na skutečnost, že po něm mohou zůstat mastné skvrny. To je způsobeno glycerinem, který obsahuje.

Také vás zveme k přečtení článku na našich webových stránkách, který říká, jak můžete porazit mravence lidovými prostředky.

Metody ničení

Jak se tedy zbavit červených mravenců? Je to snadné, pokud znáte správné způsoby, jak s nimi zacházet. Existuje obrovské množství možností, které se liší rychlostí, cenou a efektivitou. Zvažte několik způsobů, jak se zbavit škůdců:

 • Zavolejte speciální brigádu. Tato možnost zaručuje 100% úspěch. I když jeho implementace bude vyžadovat vysoké náklady.
 • Nákup aerosolů zabíjejících hmyz. Bude to samozřejmě levnější, ale budete muset hledat místa, kde se červení mravenci hromadí sami.
 • Mravenecké tužky. Tyto prostředky obvykle nejsou vysoce efektivní. Hmyz je vystrašen pruhem nakresleným křídou, ale jeho účinek po několika dnech zmizí. A pak můžete pozorovat další příliv škůdců.
 • Pasti. Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách.
 • Lidové léky. Tyto možnosti jsou prakticky bez nákladů a některé jsou docela efektivní. Můžete si například vzít plochý talíř a do středu dát lžíci džemu. Pak byste jej měli naplnit slunečnicovým olejem. Mravence přitahuje vůně sladkosti, takže se pokusí dostat k chutnému. Většina z nich se ponoří do ropy.

Výhody a nevýhody léku

Existuje mnoho prostředků, jak se zbavit štěnice. Ale ne každému lze věřit. Například ultrazvukové repelenty se již dlouho ukázaly jako zbytečné. Odpuzují komáry a v případě štěnice domácí je jejich akce zbytečná. Důvod je prostý: členovci sající krev nekomunikují s ultrazvukem, což znamená, že neslyší signál přicházející ze zařízení. Různé pasti se také neliší ve svém účinku: chytají jen nepatrný zlomek populace. Přípravy „Čistý dům“ jsou mnohem efektivnější, ale nejsou bez nevýhod. Tabulka vám řekne o výhodách a nevýhodách nástroje.

Tabulka - Výhody a nevýhody insekticidu „Čistý dům“

profesionálovéMinusy
- Snadné použití a schváleno pro použití v domácnosti; - po léčbě je zachován preventivní účinek léku; - má nízkou toxicitu; - má přijatelnou cenu; - rychle se rozkládá při kontaktu se vzduchem- Neničí vaječné spojky, neproniká pod skořápku vajíčka; - nemá žádný zbytkový účinek; - má nepříjemný zápach; - často vyvolává alergie nebo otravu u lidí a teplokrevných zvířat

Nástroj rozhodně nepomůže v boji proti štěnice domácí, pokud se s nimi místnost hemží. V takovém případě musíte přijmout drastická opatření. Například se uchýlit ke službám SES. Lék na štěnice domácí „Clean House“ pomáhá, když se v bytě právě objevily parazity sající krev.

Suché návnady pro boj

Mnozí se potýkají s červenými mravenci v bytě. Některé jsou vystrašené svým vzhledem, jiné se bojí kousnutí. Tak či onak, tento hmyz je velmi škodlivý. Ve skutečnosti spolu s kousnutím nesou celou řadu nemocí, které se někdy stanou smrtelnými.

Pokud nejsou peníze na nákup drahých insekticidů, můžete si je vyrobit sami. Nejlepší je připravit suché směsi, které mravenci vtáhnou do hnízd. Ovlivněna bude tedy většina hmyzu. Abyste si sami vytvořili takový jed, budete si muset koupit kyselinu boritou a cukr. Smíchejte je ve stejném množství. Poté by měla být směs rozptýlena po rozích bytu. Červené mravenci zemřou po vystavení působení kyseliny borité. To by mělo trvat 2-3 dny. Postup lze opakovat, dokud škůdci úplně nezmizí.

Červené mravenci jsou tropičtí obyvatelé, kteří byli přivedeni na území naší země před mnoha lety. Přizpůsobili se životu v bytech vícepodlažních budov. Žijí v těsné blízkosti lidí. Jak se zbavit červených mravenců ve vašem domě je důležitá a častá otázka. Protože boj může trvat roky.

Pravidla zpracování

Aby produkt fungoval co nejefektivněji, musí být aplikován na správných místech. Konkrétně tam, kde existují cesty mravenců a kde je pravděpodobnost výskytu mravenců nejvyšší. Mezi tato místa patří:

 • podstavec;
 • místa za odpadkovým košem a v oblasti kanalizačního potrubí;
 • povrchy skříněk;
 • parapety;
 • praskliny;
 • ventilační potrubí;
 • spoje stěn se stropem;
 • zadní plochy nábytku;
 • okenní rámy.


Aby produkt fungoval co nejefektivněji, musí být aplikován na správných místech.

Všechna tato místa je třeba vynechat pomocí „DETA“. Nemusíte si dělat starosti s hledáním hnízd - je známo, že domácí mravenci je často organizují mimo byt, v trhlinách a stropech mezi patry. Je lepší soustředit se na obvod bytu a odříznout cesty pronikání do obydlí pomocí drogy, vynechat všechny praskliny, podlahové lišty, plochu oken a dveří.

Zpočátku budete muset tento nástroj často používat. V prvních dnech se aplikuje dvakrát denně. Poté, když je dosaženo odpuzujícího účinku, se léčba opakuje každé 4 dny. Když jsou mravenci pryč, lze krém použít profylakticky.

Odrůdy škůdců v domácnosti

Červené mravenci se objevují v každém domě na různých podlažích. Hmyz červené barvy, velký, patří k mravencům faraonům. Nejsou přizpůsobeni životu ve volné přírodě, obývají horní patra domu, počínaje třetím. Hnízda jsou postavena pod podlahou, v mezerách mezi stěnami, pod sokly, parapety, na jakémkoli vhodném místě. Za pár měsíců se vytvoří obrovské mraveniště.

Zlodějští mravenci žijí ve spodních patrech. Obyvatelé divoké zvěře, kteří se pravidelně stěhují do lidských obydlí, když je venku nedostatek jídla. Jsou to malí červení mravenci s velkou rodinou.

Škůdců se můžete zbavit vlastním úsilím, použitím lidových prostředků, profesionálních drog nebo vyhledáním pomoci od odborníků.Vzhledem k tomu, že se mravenci dokáží usadit v izolaci, procházejte se po domě a pravidelně se vracejte na své obvyklé místo. Je možné konečně zničit hmyz společným úsilím odstraněním hnízd v celé vícepodlažní budově.

Musím s nimi bojovat

Když se v oblasti usadí červení mravenci, boj nemusí nutně skončit ve prospěch dané osoby. Někdy se škůdci nazývají lesní sanitáři, považují je za užitečné. Červení mravenci však na místě vážně poškozují. Je třeba mít na paměti, že jsou schopni masivně pěstovat mšice, což je nebezpečný škůdce a zároveň mravenčí potrava.

Navzdory tomu, co zde bylo řečeno, je třeba připustit, že červené mravenci mají určité výhody:

 • Obsah fosforu stoupá 10krát.
 • Obsah draslíku v půdě se zdvojnásobuje.
 • Mravenci se živí různými housenkami, které rostlinám škodí.

Pokud se na webu usadili červení mravenci, je to škodlivé:

 • Mravenci potřebují mšice kvůli lahodnému nektaru, který produkují. Mšice lze ve skutečnosti považovat za symbionta takových mravenců. Živí se keři a stromy a v důsledku toho je může úplně zničit.
 • Vytvářením mraveniště kazí trávníky a květinové záhony.
 • Mravenci v zahradě jedí jahody a jiné bobule, milují okopaniny obsahující hodně cukru, jedí pupeny, obsah květin.
 • Když se usadí v obydlí člověka, jedí téměř jakékoli jídlo vhodné pro člověka.

Lidové léky


Kyselina boritá z mravenců S červenými mravenci v domě můžete bojovat pomocí rostlin, látek s pronikavým zápachem a toxických látek. Pasti mohou snížit počet škůdců, ale problém nevylučují. Jejich použití je volitelné.

Kyselina boritá

Látka je bez zápachu, chutná s toxickým účinkem, bezpečná pro lidi i domácí zvířata. Začíná jednat po vstupu do jícnu. Hromadná smrt mravenců je pozorována do dvou týdnů.

Připravte návnadu, přidejte kyselinu boritou, důkladně promíchejte. Používají sušenky, džem, kaši, vejce, vařené brambory, jakoukoli přísadu se znatelnou vůní v bytě.

Je nutné rozložit návnadu na ta místa v bytě, kde byli vidět mravenci. Obvykle sledují naučenou trasu. Když narazili na jídlo, ochutnají ho sami, přetáhnou ho do hnízda k děloze, larvám a dalším příbuzným.

Je nutné aktualizovat návnadu po požití nebo po zaschnutí vlivem slunečního záření nebo teploty.

Rostliny


Rostliny z mravenců Je možné odstranit červené mravence s rostlinami z bytu, ale postup trvá déle, metoda je pomocnější. Je lepší použít česnek, rajče. A také bezinky, větvičky máty, heřmánek, měsíček, pelyněk, vratič. Skořice pro mravence funguje dobře.

Složky odpuzují hmyz pachem a brání mu v hledání potravy. Postupem času se zásoby v hnízdě vyčerpají, nastávají těžké časy. Mravenci opouštějí své dřívější bydliště a jdou do vedlejší místnosti.

Repelentní kapaliny

Ostré pachy amoniaku, octa, mátového éterického oleje jsou schopné odradit armádu mravenců. Tato možnost je vhodnější pro nebytové byty nebo pokud je možné v době zákroku přenocovat na jiném místě.

Parapety, podlahové lišty, podlaha, nábytek se otírají koncentrovaným roztokem. Vložte nezředěnou kompozici do víčka. Silný zápach pronikne do malých trhlin, což červeným mravencům způsobí nepohodlí i v hnízdě.

Lidový lék na červené mravence v bytě pomáhá, pokud je počet hmyzu malý. Je lepší jednat s velkou kolonií s profesionálními produkty.

Co jedí červení mravenci

Takový hmyz má velmi rád všechno sladké a aromatické.Proto se tak často nacházejí ve sklenicích s medem, džemem, sladkostmi a dokonce i ve smažených a jiných slaných, ale silně vonících pokrmech. Lze je najít v nádobě na chleba, kde ležely housky nebo ochucený chléb. Také se vplíží do cereálií, ochucených čajů a dokonce se pohybují po koupelně v oblasti, kde leží vonné mýdlo. Celkově tito škůdci rádi jedí:

 • čerstvé ovoce, bobule nebo zelenina;
 • zatuchlé maso, klobása a další;
 • cukrovinky, sladkosti;
 • jiná sladká jídla;
 • zkažené produkty s aktivním procesem rozpadu a rozpadu;
 • staré tuky na těžko přístupných místech v kuchyni;
 • přitahují je také různé parfémované látky - parfém, mýdlo, prací prášek nebo některé vonné čisticí prostředky, čisticí prostředky.

Někdy se objevují v mezerách mezi soklem desky a stěnou. Pokud byl na stole často vidět rozlitý cukr, drobky nebo skvrny od rozlitého kompotu, nálevu nebo džemu. V noci jsou velmi aktivní, mohou provádět nájezdy, živit se zbytky jídla.

Škůdce

Koncentrované roztoky založené na insekticidních látkách a jedovatých návnadách vám pomohou zbavit se červených velkých mravenců v bytě.

Dezinsekce


Přípravky od škůdců Pro postup se používá jakýkoli širokospektrý insekticid. Vhodný:

Všichni obyvatelé, domácí mazlíčci jsou vyvedeni z místnosti, nasadili si respirátor, gumové rukavice. Podlahu stěny ošetřete roztokem, nábytek musí být z rozprašovače nebo z rozprašovače.

Plechovka spreje

Populární formou uvolňování pro domácí použití je aerosol. Zpracovávají se oblasti, kde byla vidět největší koncentrace jednotlivců a místa, kde se mohou s největší pravděpodobností objevit. Po nanesení aerosolu na povrch je nejúčinnější po dobu dvou hodin, ale účinek trvá až dva týdny.

Aerosol švábů

Aerosol obsahuje 2 účinné látky - cypermethrin a tetramethrin. Tato kombinace insekticidů je vysoce účinná. Kromě toho je vyloučena možnost zvyknout si na insekticid. Dodává se v pohodlné lahvičce s rozprašovačem. Před aplikací látky lahvičku protřepejte.

Zacházejí s lištami, odtokovými trubkami, ventilačními otvory, zadními stěnami nábytku, pod nábytkem. Po ukončení procedury musí být místnost ponechána asi 2 hodiny, okna musí být zavřená. Po návratu je byt dobře větraný a provádí se mokré čištění těch míst, s nimiž osoba přichází do styku.

Mezi výhody patří:

 • Pohodlné a snadno použitelné;
 • Dostatečně rychlý výsledek;
 • Nemá nepříjemný zápach;
 • Nízká cena.

Má aerosol a jeho nevýhody, které zahrnují:

 • Toxicita, nebezpečí pro člověka a zvířata;
 • Larvy zůstávají nedotčené;
 • Má krátké období akce.

Pokud mluvíme o aerosolech pro čistý dům, pak jsou klasifikovány jako nejrychlejší a nejúčinnější insekticidy. Mimochodem, aerosoly od jiných výrobců jsou také považovány za nejúčinnější ve srovnání s jinými formami uvolňování. Jednoduché použití také přidává na popularitě, protože ihned po zakoupení je připraveno k použití a není třeba připravovat roztoky a směsi.

Samotný postup aerosolového ošetření obydlí sestává z několika fází.

V první fázi je bezpodmínečně nutné připravit místnost, k tomu potřebujete:

 • Zametejte byt, odstraňte veškerý prach a pavučiny;
 • Přesuňte nábytek od stěn, odstraňte všechny povrchy za skříněmi a zadními stěnami nábytku;
 • Skrýt veškeré nádobí a kuchyňské náčiní, zavřít domácí spotřebiče;
 • Skrýt potravinářské výrobky v chladničce, nádobách a obalech, které jsou hermeticky uzavřeny;
 • Provádí se mokré čištění celého bytu.

Aerosol by měl být aplikován na čisté povrchy, aby se látky nesměšovaly s prachem, což výrazně sníží účinnost.

Postřik ze spreje

Po vyčištění místnosti můžete začít žádat. Pamatujte, že produkt je toxický, což znamená, že je nebezpečný pro lidské zdraví a domácí zvířata.

Dodržujte bezpečnostní opatření:

 • S drogou můžete pracovat pouze při použití ochranných pomůcek.
 • Je nutné nosit respirátor, rukavice a brýle, tělo by mělo být co nejvíce pokryto oblečením.
 • V místnosti by měla být pouze osoba provádějící proceduru.
 • V bytě by neměli být žádní obyvatelé ani domácí mazlíčci.
 • Přípravek se nanáší ve vzdálenosti 20 centimetrů od povrchu.
 • Během procedury nesmíte kouřit, jíst nebo pít uvnitř.

Při zpracování věnujte pozornost soklům, protože tam nejčastěji vybavují hnízda. Škůdci si vybírají těžko dostupná místa k bydlení, pečlivě prozkoumejte nábytek, zda nemá praskliny. Nezapomeňte zkontrolovat tapety, zda neobsahují dutiny, pokud existují, nezapomeňte je zpracovat. Rovněž nastříkejte aerosol na stěny za radiátory, pod parapet, na zadní stěny nábytku, na ventilační mřížky, potrubí, rohy v koupelně a toaletě, povrchy pod umyvadla a umyvadla. Aerosol lze aplikovat na čalouněný nábytek, protože látka nezanechává stopy.

Jakmile je postup dokončen, je nutné odstranit ochranné prostředky, umýt si ruce mýdlem a vodou, umýt si obličej, převléknout se a opustit místnost po dobu 2 hodin. Po návratu do bytu jej musíte dobře vyvětrat, udělat si průvan. Mokré čištění se také provádí pomocí mýdlového roztoku. Čištění se musí provádět pomocí rukavic. Jsou odstraněny povrchy, se kterými lidé přicházejí do styku, stejně jako domácí mazlíčci.

Vzhledem k tomu, že lék nemá žádný účinek na larvy, zůstávají nedotčené a po chvíli se objeví mladí jedinci. Doporučuje se znovu léčit po dvou týdnech. Je bezpodmínečně nutné dodržovat preventivní opatření.

Důvody, proč se v domě objevit

Existuje mnoho důvodů, proč se v bytě objevují malé červené mravenci. Líbí se jim vůně jídla a teplo, a proto se snaží dostat dovnitř místnosti.

Červené mravenci se často objevují doma kvůli:

 • živé mraveniště umístěné v sousední místnosti;
 • náhodné zavlečení osamělého jedince do domu na oblečení nebo jakémkoli předmětu;
 • vzácné úklid domu;
 • migrace oddělení při hledání nového domova;
 • přítomnost padáku na odpadky, předních dveří, sušičky nebo vlhkého suterénu.

Pracující mravenci neustále hledají potravu pro královnu a přes svou malou velikost jsou schopni snadno cestovat na velké vzdálenosti. Pokud je v bytě dostatek jídla, zůstane na podlaze ve formě drobků, odpadků atd., Pak kolonie mravenců velmi rychle poroste a boj proti nim bude obtížný.

NEJLEPŠÍ 3 návnady pro mravence

Raptor

Pasti Raptor jsou považovány za nejúčinnější při zabíjení mravenců. Jsou naplněny gelem přitahuje hmyz a obsahuje toxickou látku. Jed na tlapách se přenáší do obydlí mravenců a otravuje všechny obyvatele. Léčba je tak účinná díky orientaci na přenos jedu do mraveniště.

Pasti trvají několik měsíců a zaručeně se zbaví stávajících škůdců.

Boj

Bojový prapor mravenců je dražší analogií Raptora. Úplně zničí mravenčí kolonii za 32-45 dní. Je zcela bezpečné jej používat i v domácnostech s malými dětmi a domácími mazlíčky - jedovatý gel je mimo jejich dosah. Ale láká mravence s aromaty atraktivními pro hmyz.

Nálet

Past na mravence na místě, funguje pouze pro vraždu jednotlivci. Funguje také na šváby. Hlavním plusem je bezpečnost pro ostatní.

Jak odlišit od ulice

Od svých kongenerů se liší malou velikostí (ne delší než 2 mm), jednobarevnou barvou chitinové skořápky a nízkou rychlostí pohybu. Velké pouliční mravenci zřídka vstupují do domu a rychle se plazí.

Zvláštností červených škůdců je termofilita. Jsou schopni přežít a rozmnožovat se pouze ve vytápěné místnosti a aktivují se v zimě. Obyčejní pouliční mravenci přezimují při teplotě 0 stupňů. Pokud je v tomto okamžiku v bytě viděn malý "host", pak je to škůdce.

Jakou škodu mohou obyvatelé bytu přinést

Na mravencích v domě není nic dobrého. Zkazí jídlo, nesou na sobě spoustu bakterií (jak se plazí na nejšpinavějších místech), nechávají mrtvá těla pod základní deskou, v prasklinách a štěrbinách a výkalech. Plísně, houby a blechy začínají ve svých odpadních produktech.

Malí mravenci žijí ve skupinách a téměř vždy se plazí po určité cestě. Mohou se snadno pohybovat po hlavě postele v noci a dokonce i nad osobou. Kousnutí červeného mravence je velmi bolestivé a nebezpečné.

Na postižené oblasti těla se objeví:

 • zarudnutí;
 • vyrážky;
 • otok;
 • známky zánětu.

Vícenásobné kousnutí způsobuje:

 • závrať;
 • opojení;
 • ztráta vědomí;
 • alergická reakce;
 • v závažných případech smrt.

Přes kousnutí hmyzem se přenášejí:

 • vajíčka parazitů;
 • Escherichia coli;
 • tyfus;
 • úplavice;
 • záškrt;
 • cholera;
 • salmonelóza.

Důležité! Tento malý hmyz je obzvláště nebezpečný pro děti. Infekce parazity v důsledku kousnutí vede k vážným následkům až ke zpoždění tělesného a duševního vývoje dítěte.

Mravenci v bytě škodí nejen lidem, přenášejí nebezpečné choroby domácích zvířat:

Kromě toho uspořádají hnízda v domácích elektrických spotřebičích a hlodají izolaci vodičů, což může vést ke zkratu a požáru. Domácí mravenci jsou všežraví. S radostí hltají nejen obyčejné jídlo, ale také přírodní látky, díky nimž je oblečení nepoužitelné.

Recenze nejlepších oddělovačů

Tajfun

Zařízení domácích výrobců, které vypadá docela drsně, připomíná rádiový přijímač. Funguje ze sítě a odplaší nejen mravence, ale i komáry. Cena je asi tisíc rublů.

Typhoon vykazuje vynikající výsledky a účinně odpuzuje škůdce. Nedoporučuje se používat s dětmi a během spánku.

Bellhowell

Drahé dovážené zařízení, které stojí asi 1,4 až 1,6 tisíce rublů. Univerzální prostředek, který odpuzuje nejen mravence, ale také všechny hlodavce, šváby a štěnice domácí.

Vhodný do každého prostoru - obytného i kancelářského, používaný v chatkách a ve výrobních dílnách.

Jedno zařízení chrání přibližně 120–180 čtverečních. m. plocha... Je to naprosto bezpečné pro lidi a jejich domácí mazlíčky.

Ecosniper

Zařízení generuje pulsy magnetické rezonance a odstrašuje domácí hmyz. Působí na mravence, šváby, pavouky a blechy. Chrání až 90 čtverečních. m.

Chcete-li kolonii úplně vyhnat, musí fungovat bez přerušení po dobu nejméně 35-45 dnů.

Prevence znovuobjevení

Abyste nemysleli na to, jak dostat červené mravence a vyhnout se jejich opětovnému objevení, musíte dodržovat některá pravidla:

 • nenechávejte pokrmy se zbytky jídla, šálky se sladkým sedimentem, chléb nakrájený na talíři, sušenky atd .;
 • sledovat čistotu podlahy, sporáku, ledničky, nábytku;
 • odstranit odpad včas, protože hmyz má silný čich;
 • pravidelně umyjte podlahu mýdlem na prádlo a malým množstvím čpavku;
 • místa s pravděpodobným výskytem hmyzu lze pravidelně mazat petrolejem a starou slaninou. Nemají rádi tyto vůně. Také nesnesou vůni skořice, levandule, kurkumy, hřebíčku, bobkového listu, máty, černé a červené papriky.

Je mnohem obtížnější dostat mravence z bytu, než zabránit jejich vzhledu.Při prvním objevení vetřelců musíte použít všechny možné metody, abyste zabránili jejich reprodukci. Ve vícepodlažních budovách často několik bytů trpí invazí mravenců. Je nemožné je porazit vlastním úsilím; zde se budete muset spojit se svými sousedy.

Hodnocení
( 2 známky, průměr 5 z 5 )
DIY zahrada

Doporučujeme vám přečíst si:

Základní prvky a funkce různých prvků pro rostliny