Vnitřní výzdoba uvnitř venkovského domu: fotografie a možnosti


Jak víte, k úplnému uvolnění by k tomu měl přispět interiér místnosti. Pokud jde o interiér venkovského domu uvnitř, jehož fotografii najdete níže, může to být velmi rozmanité, v závislosti na preferencích majitelů.

Vezmeme-li v úvahu moderní životní tempo, stane se odpočinek pro mnoho lidí obrovským luxusem a ten plnohodnotný je zcela nedosažitelný. Lidé řeší tento problém různými způsoby. Někdo rád tráví čas zábavou ve městě, zatímco jiní dávají přednost odpočinku mimo město. Mnoho lidí si vezme dačo, kde se můžete skrývat před ruchem města kdykoli během dne nebo v noci.

Moderní design venkovského domu

Kempování na vlastní letní chatě může být prostě báječné. Pro posílení těchto magických vjemů stojí za to správně přistupovat k designu domu a jeho okolí. Tyto okamžiky jsou velmi důležité, protože nedbalý dvůr a nepříjemný interiér venkovského domu naruší úlevu od stresu a jen zkazí náladu. I v malém domku můžete vytvořit nejpříznivější atmosféru pro relaxaci a zútulnit ji.

Vnitřní výzdoba uvnitř venkovského domu se dřevem

Vnitřní výzdoba uvnitř venkovského domu se dřevem

Návrháři znají mnoho způsobů, jak vytvořit domácí prostředí, které zmírňuje stres městského života. Současně, pokud jde o letní sídlo, není vůbec nutné investovat velké částky do zdobení domu. Zde je docela vhodný jednoduchý rustikální styl, na kterém můžete pracovat vlastními rukama.

Vnitřní výzdoba uvnitř venkovského domu ve světlých barvách

Vnitřní výzdoba uvnitř venkovského domu ve světlých barvách

Plánování prostoru v malé chatě

Rodiny často pro rekreaci upřednostňují malé venkovské domy: je to praktické, nevyžaduje to mnoho energie a obvykle to vypadá mnohem čistěji a elegantněji než s obrovským obydlím, o kterém je těžké se informovat. Za takových podmínek však často vzniká problém vesmírného nepořádku. Následující jednoduché a účinné tipy vám to pomohou vyřešit:

 1. Největší potíže při plánování interiéru venkovského domu obvykle vznikají v kuchyni: pro pohodlí vaření je zapotřebí velké množství vybavení: sporák, mikrovlnná trouba, trouba, nemluvě o četných skříních s nádobím a kuchyňským náčiním! Předem změřte metry čtvereční pro toto zařízení a v případě potřeby si pořiďte nábytek na míru - je lepší jej utratit jednou, než se po celou dobu vyrovnávat s nepříjemnostmi.
 2. Umístěte minimální množství nábytku do obývacího pokoje v malé chatě a nechejte uprostřed prázdné místo - tím se místnost vizuálně zvětší.
 3. Nedoporučuje se pokládat tlusté koberce v místnostech: nejde ani tak o nepořádek nebo krásu, ale o zdraví obyvatel. Během léta, během odpočinku, jsou podlahy obvykle teplé, takže se koberce prakticky nepoužívají. Ale prach se v nich hromadí natolik, že v malé místnosti není absolutně co dýchat!
 4. Při uspořádání venkovského domu upřednostňujte skládací nábytek: ve dne jej lze snadno vyjmout a uvolnit místo.
 5. V podmínkách omezeného záběru se zaměřte především na praktičnost interiéru venkovského domu: závěsy pro zónování místnosti, police namísto masivních šatníků, skládací stoly pro práci a studium - to vše vám pomůže efektivně ušetřit místo.
 6. Barva stěn venkovského domu hraje obrovskou roli: tmavé tóny zužují místnost, zmenšují ji, zatímco světlé odstíny v kombinaci s kompetentním osvětlením a zrcadly mohou prostor vizuálně rozšířit.

Správný dekor venkovského statku je zárukou příjemného pobytu na vašem oblíbeném místě.Dopřejte sobě a svým blízkým světlý a individuální interiér venkovského domu a níže uvedená fotografie vám řekne několik zajímavých designových řešení:

Výběr interiéru do kuchyně

Návrh interiéru kuchyně ekonomické třídy má své vlastní vlastnosti:

 • široká okna poskytují dobré osvětlení;
 • nábytek musí být vybrán s ohledem na intenzivní sluneční světlo;
 • není potřeba velkého počtu kuchyňských linek - konec konců, většina jídel je v městském bytě;
 • čerstvé květiny z vaší zahrady nebo květináče s pokojovými rostlinami budou vypadat skvěle v interiéru kuchyně;
 • pokud je to možné, stojí za to instalovat domácí spotřebiče do kuchyně - výrazně to usnadní práci.

Potřeba koupelny

Venkovský dům v ekonomické třídě potřebuje koupelnu. Zvýší pohodlí vašeho domova ve srovnání s letní sprchou a venkovskou toaletou. Obvykle se vyrábí kombinovaně, což šetří plochu domu. V koupelně můžete instalovat litinové vany, které se již v městských bytech nepoužívají. Aby koupelna fungovala normálně, je nutné instalovat autonomní kanalizaci.

Šetření místa

Pokud je plocha venkovského domu příliš malá a neumožňuje umístění standardního nábytku, budete muset být kreativní:

 • lůžka mohou být umístěna na úrovních;
 • kombinovat ložnici a školku;
 • používat skládací postele;
 • instalovat skládací stoly a výsuvné police;
 • Chcete-li oddělit spací a jídelní část, můžete zavěsit obrazovku;
 • aplikovat metodu multifunkčnosti objektů.

Důležité! Hlavním principem při zdobení domu by mělo být ekonomické využití metrů čtverečních a harmonická kombinace barev a dekorativních prvků v interiéru.

Hodnota verandy

Veranda významně rozšiřuje prostor venkovského domu v ekonomické třídě. Jsou dvou typů: uzavřené a otevřené. Uzavřené verandy mohou být zase částečně prosklené a pevné - francouzské. Jejich výstavba nezabere mnoho času a nebude vyžadovat velké finanční prostředky. Ale takové rozšíření v domě bude dobrou platformou pro rekreaci, přijímání hostů a rodinnou večeři. Prosklené verandy jsou pohodlné v tom, že chrání před větrem a špatným počasím a zároveň ponechávají široký výhled na udržované zelené nádvoří.

Jak vyzdobit venkovský dům vlastními rukama?

Pokud má majitel venkovského domu umělecké nadání, lze jej použít při zdobení prostor. Ukázalo by se tedy, že vytvoříte vynikající interiér uvnitř venkovského domu svými vlastními rukama, podívejte se na fotografii a možná vás inspiruje k vytvoření něčeho vlastního, exkluzivního.

Decoupage staré skříňky

Decoupage staré skříňky

Pomocí běžné barvy, například akrylové, můžete vytvořit ornament, který bude zdobit obývací pokoj nebo ložnici. Pokud je dům vyroben ze dřeva nebo je uvnitř opláštěn dřevěnými panely, stojí za to použít kresbu na dřevěné listy a poté je připevnit ke zdi na správném místě.

Krb v interiéru venkovského domu

Krb v interiéru venkovského domu

Kromě zdí může kreativní člověk samostatně zpracovávat starý nábytek. Například obnovená skříň může být pokryta vzory a vrstvou laku, po které se stane nejen místem pro uložení oblečení, ale také vnitřní výzdobou venkovského domu.

Vytvoření objednávky na zděný krb

Vytvoření objednávky na zděný krb

Pokud jde o pokoje, i malý venkovský dům by měl mít prostory, jako je obývací pokoj, ložnice a kuchyň. Není vůbec nutné, aby byly obrovské, ale je stále nutné rozdělit místo pro příjem hostů a pití čaje, místnost, kde budou spát majitelé domu, a místnost pro vaření.

Dekorativní krb v obývacím pokoji venkovského domu

Dekorativní krb v obývacím pokoji venkovského domu

V obývacím pokoji můžete pro venkovský dům často najít tak důležitou věc, jako je krb. Můžete si to rozvrhnout sami, ale k tomu potřebujete znát princip fungování těchto systémů.V opačném případě může nesprávné použití krbu vést k tragédii.

Útulný dekor s dřevěnými trámy na stropě

Útulný dekor s dřevěnými trámy na stropě

Pokud není žádoucí ohřívat krb dřevem, můžete se blíže podívat na dekorativní prvky tohoto typu. Nevypadají horší než obyčejný krb, ale jsou naprosto bezpečné a fungují ze sítě. Kromě toho jsou takové krby schopny poskytnout interiéru větší pohodlí a jsou dokonce schopné ohřívat vzduch v chladném období.

Světlý interiér venkovského domu

Světlý interiér venkovského domu

Existuje mnoho možností pro zdobení letního sídla a většina z nich nevyžaduje vážné výdaje. Hlavní věc je, že majitelé venkovského domu se cítí pohodlně a útulně, takže honosný luxus je v tomto případě naprosto zbytečný.

Jak vybrat styl?

Jak bylo uvedeno výše, venkovský dům je místo, kde člověk odpočívá tělem i duší. Všechno zde by mělo přispívat k relaxaci a ladit správným způsobem. Dům v rustikálním stylu bude perfektně zapadat do místní krajiny, na rozdíl od budovy vyspělé technologie nebo viktoriánského paláce. Poslední dva vypadají velmi pěkně, ale venkovní rekreace v takovém domě není příliš pohodlná a útulná.

Kuchyně ve stylu Provence

Kuchyně ve stylu Provence

Venkovský dům by měl přispívat k zajištění toho, aby se člověk mohl co nejvíce spojit s přírodou. Venkovské domy vyzdobené v rustikálním stylu budou v přírodním prostředí vypadat mnohem relevantněji. Styly země a Provence mají navíc jednu nespornou výhodu, a to schopnost neutrácet příliš mnoho peněz za zdobení a nákup nábytku. Je to rustikální styl, který je ideální pro vytvoření interiéru ekonomické třídy uvnitř venkovského domu, a prezentovaná fotografie to dokonale dokazuje.

Interiér uvnitř venkovského domu v rustikálním stylu

Interiér uvnitř venkovského domu v rustikálním stylu

Provence a země

Ti lidé, kteří tíhnou k překrásnému a jednoduchému rustikálnímu stylu, by měli věnovat pozornost jednomu z těchto směrů. U venkovského domu můžete jen stěží vymyslet něco lepšího.

Kuchyně ve venkovském stylu

Kuchyně ve venkovském stylu

V obou případech je použito maximálně přírodních materiálů a všechny barvy musí být přírodní a přírodní. Je lepší zvolit jednoduchý a dřevěný nábytek. Staré skříně, stoly a křesla, která lze renovovat a instalovat v obývacím pokoji a ložnici, fungují dobře.

Pro výzdobu je lepší zvolit jednoduchý a dřevěný nábytek.

Pro výzdobu je lepší zvolit jednoduchý a dřevěný nábytek.

Jako další příslušenství si můžete vzít vícebarevné polštáře v přírodních barvách. V rustikálním stylu jsou patchwork a další typy vyšívání vítány.

Můžete ozdobit kteroukoli místnost venkovského domu dekorativními doplňky vyrobenými sami.

Zdobení venkovského domu dekorativními doplňky

Zdobení venkovského domu dekorativními doplňky

Skandinávský styl

Pokud dekorativní volánky a četné suvenýry vyrobené z přírodních materiálů nejsou podle vkusu majitele, můžete se rozhodnout pro jiný klidný styl, a to skandinávský design interiéru uvnitř venkovského domu, jehož fotografie je uvedena níže. Zde je vítána zdrženlivost, která se projevuje doslova ve všem. Při zdobení místnosti ve skandinávském stylu často nepoužívají ani závěsy, ale to není pro každého.

Skandinávský styl v interiéru venkovského domu

Skandinávský styl v interiéru venkovského domu

V tomto případě by měl být veškerý nábytek a několik doplňků zdrženlivých tvarů a matných barev. Výsledkem je docela příjemná a uvolněná atmosféra a pro venkovský dům je to právě to, co potřebujete.

Nástěnná dekorace ve venkovském domě

Nástěnná dekorace ve venkovském domě

Hodnocení
( 2 známky, průměr 5 z 5 )
DIY zahrada

Doporučujeme vám přečíst si:

Základní prvky a funkce různých prvků pro rostliny