Pepřoví škůdci - 135 fotografií, popis, název, metody ošetření a metody hubení škůdců


Každý zahradník ví, že pro získání bohaté sklizně je nutné chránit rostlinu před různými parazity a chorobami. Útočí na ovoce, bobule a zeleninu bez výjimky. Některé rostliny jsou náchylnější ke škodlivému hmyzu, jiné jsou odolnější, ale všechny potřebují včasnou ochranu.

Tento článek pojednává o tom, jak se zbavit škůdců na pepři.

Slimáci

Živí se jak listy, tak pepřovými plody. Místo jejich jídla jsou v listí charakteristické ošklivé díry. Slimáci se aktivují večer a v noci, při absenci slunce a tepla, které je pro ně destruktivní, stejně jako ptáků a zvířat, která se na nich živí.

Proti slimákům lze podniknout následující opatření:

 • nepřehánějte to se zaléváním rostlin, protože oblíbeným stanovištěm slimáků je vlhká půda;
 • je bezpodmínečně nutné opatrně odplevelit oblasti od plevele a odstranit siláž z místa, protože se v něm slimáci rádi schovávají a čekají na teplo;
 • směs tabáku a vápna pomáhá chránit pepř před slimáky, pokud je posypete na půdu - nemají rádi takový koktejl;
 • hořčice nebo mletý pepř v půdě mají stejný účinek, můžete také použít kávovou sedlinu;
 • slimáci nemají rádi vůni petrželky, můžete ji zasadit do řádků nebo mezi řádky.


Preventivní opatření k tlumení nemocí

Choroby pepře mají několik kategorií:

 • Jednoduchý;
 • Komplex;
 • Virový;
 • Houba.

V závislosti na nemoci je prevence různá, ale vždy složitá:

 • Rostlina zasažená nebezpečnou chorobou je okamžitě odstraněna;
 • Ve sklenících je zabráněno prudkým změnám teploty;
 • Chraňte výsadby před zamokřením;
 • Pravidelně provádějte vrchní obvaz podle pokynů;
 • Semena musí být dezinfikována;
 • Pokud máte podezření na pozdní plíseň, jsou ošetřeny kapalinou Bordeaux;
 • Prevence mozaiky se provádí zpracováním mlékem;
 • Varujte černou nohu, přiveďte popel;
 • Na místě, kde rostly nemocné rostliny, se rok nevysazuje nic.

Mnohým žáruvzdorným chorobám je mnohem snazší zabránit. Rostliny, které se cítí pečovány, pak určitě poskytnou vynikající sklizeň. Bude to mnohem snazší, pokud před setím vezmete v úvahu všechny vlastnosti odrůdy pepře.

mandelinka

Škodí celé rodině lilek, hlavně brambor, ale neváhá s pepřem. Colorado brouci jedí všechno - stonky, květiny, ovoce, listy. Mimochodem, pokud jsou na místě brambory a lilky, brouk je nejprve sní, poté přejde na pepř.

Přečtěte si zde - Spider roztoč na jahodách: metody a způsoby, jak se zbavit škůdce. 110 fotografií a videonávodů, jak zpracovat jahody

Parazit se vyznačuje vysokým stupněm závislosti na stávajících chemických přípravcích na ochranu rostlin, které neposkytují 100% výsledek. Proto je hlavně nutné zacházet se škůdci ručně, sbírat brouky a jejich vajíčka umístěná na vnitřní straně listů z listů a stonků.

Dobrým lidovým prostředkem proti bramborovému bramboru Colorado je infuze vlaštovičníku, který se používá ke zpracování pepře. Škůdci také nemají rádi vůni fazolí.

Efektivní recepty

Chilli paprička je účinný zabiják mšic, který má mnohostranné využití.Populární příklady z řady léků jsou tinktura, odvar a řešení. Receptura závisí na formě aplikace červené papriky. Zelenina se odebírá v mleté, sušené, syrové formě.

Infuze pepře

Boj s mšicemi feferonky obvykle zahrnuje ošetření rostlin. Populární recept používá čerstvé, kořeněné ovoce. Obsahují více alkaloidů, páchnoucích látek. Příprava řešení:

 1. Vezměte 1 kg čerstvých lusků červené feferonky, rozemlejte, pro které si vezmou mlýnek na maso, kuchyňský robot. Je povoleno nasekat ovoce jemně.
 2. Výslednou hmotu vložte do smaltovaného kbelíku o objemu 10 litrů, zcela naplněného vodou.
 3. Důkladně promíchejte a nechejte 10 dní lúhovat.
 4. K přípravě produktu použijte hotovou infuzi.

Výsledný koncentrát pepře musí být smíchán s mýdlovou vodou - 100 g na 10 litrů. Příprava podkladu: vezměte 40 g pracího mýdla nakrájeného na hobliny a rozpusťte v 10 litrech vody. Smíchání infuze pepře a mýdlového roztoku zvýší účinnost odstraňovače mšic. Ošetření kapalinou se provádí postřikem rostlin zasažených škůdcem.

Zajímavý! Každá složka tobolky vykazuje vlastnosti škodlivé pro mšice: kůže, buničina, semena. K odstranění hmyzu jsou vhodné také listy rostlin, které obsahují stejné látky.

Pepřový vývar

Druhým nejoblíbenějším receptem je odvar z čerstvých pepřových lusků. Zahříváním se z ovoce uvolňují do vody látky, které jsou škodlivé pro mšice. Rostliny je třeba ošetřit touto kapalinou. Příprava:

 1. Vezměte 100 g čerstvých lusků červené feferonky a mletého masa nebo mixéru.
 2. Přesuňte kaši do misky, přidejte 1 litr vody.
 3. Dejte na mírný oheň, vařte 1–1,5 hodiny pod pokličkou.
 4. Nalijte vývar do skleněné nádoby.
 5. Nechejte vyluhovat 2 dny na tmavém místě.

Před ošetřením pozemku nebo zahrady zřeďte 50-60 g koncentrovaného pepřového roztoku v 10 litrech vody. Způsobem zpracování je postřik stromů a keřů nebo zeleniny červenou paprikou z mšic.

Na poznámku! Druhý recept na odvar: vezměte 10 lusků pálivé červené papriky, nakrájejte, rozdrťte semínky. Přeneste do misky, přidejte 1 litr vody, vařte 20 minut za stálého míchání. Nechte 2 hodiny vařit a poté použijte ke zpracování.

S použitím mleté ​​červené papriky

Mletá červená paprika je cenově dostupné koření prodávané ve všech obchodech s potravinami. Proto jsou léky na mšice obvykle vyráběny z chilli, mleté ​​a sušené. Recept:

 1. Vezměte 4 balení mletého pepře, každý po 50 g.
 2. Nalijte do láhve a přidejte 2 litry vody.
 3. Vezměte teplou vodu - 20-30 stupňů.
 4. Důkladně promíchejte, protřepejte nádobu.
 5. Nechejte roztok vyluhovat jeden den.

Připravená kapalina musí být nalita do stříkací lahve. Takto se ošetření provádí - stříkáním. Tinktura z hořkého mletého pepře je povolena pro použití k odstranění mšic na všech rostlinných, ovocných nebo bobulových výsadbách. Škůdci okamžitě opouštějí oblast zpracování. Po 2-3 hodinách již bude vidět, že kolonie hmyzu znatelně ztenčily.

Na poznámku! Chcete-li se úplně zbavit mšic v zemi a v místní oblasti nebo na zahradě, budete muset provést několik ošetření. Po takovém kurzu se lék na pepř používá pouze k profylaxi.

Sušené chilli papričky

Ošetření mšic červeným feferonem se často provádí přípravou produktů ze sušených částí rostliny. Proč berou nejen lusky, ale také listy, výhonky. Možnosti vaření:

 1. Vezměte 500 g suchých listů a nalijte 10 litrů vody. Nechte 1 den, vypusťte. Výslednou tekutinu nastříkejte na zelenou, hlávkový salát, zeleninu a zahradnické plodiny, květiny, pokojové rostliny.
 2. Nalijte 100 g sušených lusků červené papriky s 1 litrem vody.Nádobí dejte na mírný oheň, vařte zakryté 2–3 hodiny. Přidejte vodu do objemu 10 litrů.
 3. Rozemlejte 250 g sušených lusků pepře, přidejte vodu (5 l) a zahřejte na mírném ohni. Vaříme 1 hodinu. Nádobu nechte přes noc na tmavém místě. Mletý pepř, směs přeceďte.

Doporučuje se připravit uvedené prostředky jak k eliminaci mnoha kolonií, tak k prevenci výskytu mšic. Postřik, zavlažování nepoškozuje rostliny ani lidi. Sušené ovoce je někdy snazší najít; pokud jde o účinnost, tyto prostředky nebudou horší než tinktury, odvar na bázi čerstvých chilli papriček.

Mšice

Živí se jak sazenicemi, tak dospělou rostlinou. Pokryje pepř úplně - stonky, listy, květiny a ovoce. Mšice extrahují z pepře živiny, což má za následek vývoj vadných plodů a listy se nejprve zkroutí a pak mohou úplně odumřít.

Příznivými podmínkami pro mšice jsou teplota vzduchu 23-27 stupňů a vysoká vlhkost. Pokud tuto hrozbu ignorujete, mšice se budou držet kolem všech rostlin a mohou vést k jejich smrti.

Bojují proti škůdcům následovně:

 • vodní infuze malého tabáku nebo řebříčku smíchaného s mýdlem na prádlo - nastříkejte celý pepř;
 • při zalévání použijte infuzi kopřivy, která stála jeden den;
 • pokud je mšic trochu více, omyjte je z rostlin mýdlem nebo roztokem manganu;
 • používání chemikálií zakoupených v obchodech - je vhodné je používat dříve, než plody začnou tuhnout.

Medvedki

Papriky také ovlivňují medvědy. Jedná se o broučí hmyz dlouhý až 5 cm, jehož charakteristickým rysem je hnědá barva. Na rozdíl od jiného hmyzu se medvědi živí kořeny zeleniny. Výsledkem je, že rostlina přestává růst, vadne a umírá.

Metody řízení

Hnízda, kde medvědi žijí, se zalijí velkým množstvím petroleje nebo vroucí vody.

Medvedka netoleruje vůni měsíčků, takže tato konkrétní rostlina je vysazena vedle pepře. Hmyz buď zemře, nebo se přestěhuje do jiných rostlinných plodin.

Dalším řešením problému je vytváření pastí. 10. května je na místě položen hnůj (2 hromady na sto metrů čtverečních). Po 20 dnech se hnůj zkoumá na přítomnost medvědů. Jsou odstraněny spolu s hnojivem.

Spider roztoč

Žije na vnitřní straně listů. Můžete si je všimnout podle charakteristické tenké pavučiny obklopující rostlinu. Pokud pavučina nebyla patrná, mohou se brzy objevit sekundární znaky - charakteristické tečky na listí, které jsou výsledkem toho, že rostlinu pohlcují larvy roztočů.

Výsledkem je, že listy mění barvu, vadnou a padají a jsou ovlivněny plody. Parazit se aktivuje v suchém a horkém počasí. Metody kontroly mohou být účinné proti mšicím, chemickým přípravkům, biologickým sloučeninám Fitoverm a Iskarbio, stejně jako proti přirozenému nepříteli roztoče - brouku fytoselyusovi. Půda je ošetřena vápenným roztokem, který odplaší parazita.

Příčiny výskytu škůdců na sazenicích sladké papriky

Všichni hmyzí škůdci jsou rozděleni na specializované a polyfágní. Mezi druhé patří paraziti, kteří ohrožují různé kultury. Například roztoči nebo slimáci jsou polyfágní. Tito škůdci ničí sazenice paprik, okurek, rajčat a dalších plodin. Jedí také listy zralých rostlin. Specializovaní paraziti obývají pouze úzce příbuzné rostliny ze stejné rodiny.

Doporučujeme vám přečíst si tyto články:

Ošetřování stromů na jaře během přestávky bud
Ošetření keřů na jaře během přestávky na pupeny

Ošetření keřů na jaře před škůdci a chorobami směsí Bordeaux

Přítomnost škůdců na pepřových keřích poznáte podle stop životně důležité činnosti. Jedí listy, ovoce, květenství, sají šťávu z rostliny.Mnoho hmyzu po sobě zanechává lepkavé sekrety nebo pavučiny. Kromě dospělých jsou pepřové keře poškozeny larvami některých parazitů.

Důvody pro výskyt hmyzu na pepřových keřích zahrnují:

 • chyby v péči o rostliny;
 • odmítnutí připravit půdu;
 • nepříznivé povětrnostní podmínky;
 • zahuštěná výsadba.

Třásněnky

Hmyz hnědé barvy, je škůdce bylinných plodin. Během jejich činnosti se na listí objevují skvrny světle žluté barvy. Hibernuje v siláži a plevele, takže oblast by měla být pečlivě odplevelena.

Pokud se na webu objeví třásněnky, neodkládejte s nimi souboj na později. Proti škůdci jsou účinné léky jako Fitoverm nebo Akarin, pepř je ošetřen vodným roztokem v uvedených dávkách.

Sazenice pepře zbarví žlutě: co dělat?

Žluté listy na sazenicích jsou nedostatek živin. Pokud listy nahoře zažloutnou, rostlině chybí železo, mangan, zinek. Když spodní listy zežloutnou, chybí fosfor, dusík, draslík a hořčík. Co dělat v tomto případě? Udělej následující:

 • Hnojte půdu hotovým komplexem se stopovými prvky. Můžete si ji koupit ve specializovaných obchodech.
 • Vezměte skořápku jednoho vejce a dobře ji rozdrťte v třecí misce. Přidejte jednu špetku výsledného prášku pod každé pouzdro.
 • Skrýt rostliny před přímým slunečním světlem.

Pokud sazenice pepře stále zbarví žlutě, věnujte pozornost zamokření půdy. Sazenice nejprve vyschly a poté zožltly - nedostatečné zalévání. Sazenice zožloutly, ale nebyly suché, přestaňte na pár dní zalévat.

Důležité: Pokud jsou sazenice zasazeny do rašelinových nádob, je třeba dbát na to, aby půda nevyschla. Stěny této nádoby rychle vyschnou, takže rostliny každý den zalévejte v malých porcích.

Škůdci sladké papriky a boj proti nim, fotografie hmyzu a důsledky jejich činnosti pomohou zahradníkům a farmářům zbavit se parazitů na svých pozemcích. Je mnohem snazší vyhubit škůdce, pokud včas věnujete čas preventivním opatřením. Tím se sníží náklady na nákup jedů sběrem chutného a zdravého ovoce.

Whitefly

Extrémně běžný a plodný škůdce, který infikuje mladé rostliny. Klade vejce na vnitřní stranu listů.

V případě, že je počet parazitů malý, může pomoci technika jejich jednoduchého umytí z listoví vodou, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost vnitřku listů. S významnou akumulací škůdce se léčba provádí Intravirem.

Půda je odstraněna z plevele a siláže; doporučuje se zpracovávat pomocí karbofosu ve skleníku. Přirozeným nepřítelem molice je encarsia, která se jí živí a parazituje na ní.


 • Škůdci angreštu - 110 fotek a videí, popis, jména, léčba, prevence. Vlastnosti péče a pěstování angreštu

 • Chloróza malin: popis nemoci, způsoby léčby, prevence nemoci (145 fotografií + video)

 • Proč bobule angreštu zbělely: důvody pro vzhled bílého květu. Nemoci a škůdci angreštu (105 fotografií)

Uvedený seznam škůdců není úplný, byly pojmenovány nejčastější a nepříjemné pro zahradníka. Aby se zabránilo poškození škůdců paprik, doporučuje se je zpracovávat jak lidovými chemikáliemi, tak chemikáliemi zakoupenými v obchodech.

Preventivní opatření pro hubení škůdců

Existuje mnoho možností pro zpracování výsadby pepře od škůdců. Zvolená metoda však závisí na samotném zahradníkovi: pokud si parazita všimnete včas, jeho počet je stále malý, sám zahradník dodržuje čisté ekologické zemědělství, pak se dopad na škůdce provádí plašením pomocí přírodních metod.

Pokud by ve skleníku došlo k celé invazi nepřátel, ohniska porážky jsou velká a situace je katastrofická, pak se bez chemie neobejde.Přednost by měla mít rychle se rozkládající léčiva.

Preventivní opatření pomohou zabránit invazi škůdců:

 • Při výběru osiva je třeba upřednostňovat již zpracované. Přítomnost chemikálií vystraší larvy a podzemní škůdce;
 • Před výsadbou je skleníková půda ošetřena léky, které ničí všechny škůdce;
 • Provádí se denní kontrola plantáže;
 • Systematicky provádějte preventivní postřik;
 • Při výsadbě udržujte vzdálenost mezi rostlinami, aby nedošlo k zahuštění;
 • Věnujte větší pozornost zalévání, vyhněte se zamokření.

Rostliny, které pomáhají odpuzovat škůdce

Abyste nezmrzli s problémy ničení škůdců, abyste uchovali svou sklizeň do posledního ovoce, měli byste využít návrhů samotné přírody a rostlin odpuzujících rostliny ve sklenících.

 • Výsadba luštěnin mezi papriky nejen poskytne ochranu před mnoha parazity, ale také zlepší vývoj papriky.
 • Ostré vůně pelyňku, petrželky, česneku, měsíčků, cibule a kopru dokonale vyděsí nezvané hosty, kteří mají žízeň hodovat na paprikách bez ptaní.

Takové krásné květiny pomohou chránit výsadbu pepře a současně ozdobit skleník: levandule, nasturtium, pyrethrum, petunie, pelargónie, tagetes, měsíček, dalmatský heřmánek, delphinium, měsíčky, dekorativní tansy.

Květy odpuzující škůdce sazenic pepře

Tipy zahradníka

Je nutné provést prevenci, abychom se zbavili výskytu problémů. Nejlepší je vyhnout se napadení chorobami nebo napadením hmyzem. Existují doporučení, která umožní pěstitelům zeleniny nebát se o bezpečnost sazenic:

 • Na podzim musí být půda pečlivě vykopána 30 centimetrů hluboko. Tento proces je standardním postupem, který zbavuje sazenice velkého počtu různých houbových chorob a mnoha nebezpečného hmyzu, který následně zahyne při nízkých teplotách.
 • Je nutné dodržovat pravidla střídání plodin. Jedná se o mimořádně důležitý přístup k pěstování této plodiny. Je přísně zakázáno pěstovat papriky na stejném místě několik let po sobě. Rovněž je nelze vysadit po žádném jiném Solanaceae. Pokud s tím zacházíte nedbale, hromadí se nemoci a infekce kultury bude stoprocentní.
 • Dalším nesmírně důležitým postupem je správné zavlažování. Nejlepším řešením je kapkový zavlažovací systém. Pokud půdu příliš zvlhčíte, objeví se na rostlině hnilobné jevy. Je nutné zalévat sazenice co nejopatrněji. Pokud je hodně srážek, mělo by se zavlažování zastavit.

Tato jednoduchá pravidla pomohou zabránit výskytu téměř všech možných nemocí. Je důležité brát pěstování zeleniny vážně a zodpovědně, jinak paprika nepřinese dobrou úrodu a zemře.

Je třeba si uvědomit, že včasná správná péče přispívá nejen ke zdravému růstu a normálnímu vývoji rostliny, ale také k velké sklizni.

Zdroj

Hodnocení
( 1 odhad, průměr 5 z 5 )
DIY zahrada

Doporučujeme vám přečíst si:

Základní prvky a funkce různých prvků pro rostliny